Ładowanie...

Książki o Kaliszu

Fascynująca historia rodu Fibigerów, opowiedziana przez Elwirę Fibiger córkę Gustawa Arnolda III, ostatniego właściciela słynnej Fabryki fortepianów i pianin Arnolda Fibigera w Kaliszu, którego dziadek zapoczątkował wielki przemysł muzyczny w Polsce.

Dźwięk fortepianów i pianin, które powstawały w kaliskiej fabryce, był porównywany do najsławniejszych instrumentów i zachwycił świat.

Bezprawna nacjonalizacja i całkowite zniszczenie fabryki w komunistycznej Polsce położyły kres jej dynamicznemu rozwojowi.

Autorka, przywołując własne wspomnienia, przeżycia i refleksje, barwnie opowiada o rodzie Fibigerów, który mając austriacko-niemieckie korzenie, przez dziesięciolecia wrósł w Polskę, a za swój wybór zapłacił najwyższą cenę.

Książka uzupełniona jest dużą ilością zdjęć z prywatnego archiwum Elwiry, nigdy dotychczas nie publikowanych.

Książka ta stanowi wspaniałą pamiątkę z Kalisza, kupisz ją w e-sklepie Agencji Promocji Miasta - Tomasz Chlebba http://www.agencja-promocji.com.pl/index.php/produkty/ksiazki

Serwis ogłoszeniowy iOferta.pl prowadzony jest przez firmę Meteoryt Sp. z o.o. ze Szczytna. Kliknij tutaj

 

Regulamin

Zalogowanie się do serwisu oznacza akceptację regulaminu serwisu ogłoszeniowego w aktualnym brzmieniu. Kliknij tutaj zapoznać się z regulaminem.